یکشنبه 6 اسفند 1396
خانه / گوناگون / کراس فیت چیست؟

کراس فیت چیست؟

 

کراس فیت

 

کراس فیت یکی از زیباترین حرکات ورزشی است البته خیلی زمان بر و سخت میباشد کمتر کسانی میتوانند این کارها را انجام دهند  توضیحات کراس فیت در مطالب پایین

کراس فیت

اسم کراس فیت را این روزها زیاد می شنویم.تا به حال فکر کرده اید که به باشگاه کراس فیت بروید اما دقیقا ندانید که چه چیز در انتظارتان خواهد بود؟

کراس فیت چیست؟

” حرکات عملکردی متنوع با شدت بالا ”شامل دامنه ای از حرکات ژیمناستیک، دو، وزنه برداری، قایق رانی و ورزش های دیگر است. حرکاتی که با متغیرهای قابل اندازه گیری تعریف شده اند و روی تخته ی بزرگی در باشگاه نوشته می شوند تا همه هدف های تمرینی خود را دنبال کنند.

کراس فیت

چه لباسی مناسب تمرین است؟

مهم ترین پارامتر، راحتی لباس و دست و پا گیر نبودن آن ها است. در طول تمرین مقدار زیادی عرق خواهید کرد و تمرینات چالش برانگیزی انجام می دهید. پس مطمئن شوید که کفش هایتان مناسب است و شلوار تان دامنه ی حرکتتان را کم نمی کند. حوله شخصی را فراموش نکنید.

در تمرینات چه چیزهمراه خود داشته باشید؟

در باشگاه ها هم مانند بقیه باشگاه ها تقریبا هر آنچه نیاز دارید را برای شما فراهم می کنند و چندان نیازی به بردن چیزی با خود ندارید.مهم ترین نکته قبل، در حین و بعد از ورزش آب رسانی به بدن است. پس قمقمه یا بطری خود را همراه داشته باشید.

کراس به این خاصیت خود که همه ی افراد با هر توانایی بدنی را به چالش می کشد می بالد. این یعنی مقدار زیادی عرق خواهید کرد و حوله حسابی به کارتان می آید.همچنین اگر نمی خواهید حجم عضلاتتان از دست برود همراه داشتن شیک پروتئین فکر خوبی است.

 

آیا مربیان به شدت سخت گیر هستند؟

مربی خود را با شرایط و آمادگی افراد وفق می دهد. روح این ورزش این طور است که کراس فیت کاران حرفه ای تر و اعضای قدیمی تر می خواهند که مربی با آن ها سفت و سخت تمرین کند، اما این به این معنی نیست که با شما هم همین برخورد خواهد شد.

تمرینات گروهی کراس فیت یعنی همه ی اعضا باید بقیه را برای تمام کردن تمرین ها هل بدهند و تشویق کنند.

جلسه ی اول چطوری است؟

جلسه ی اول و همه ی جلسات بعد از آن عموما این گونه است که کلاس با ۱۵ دقیقه گرم کردن شروع می شود. ۲۰ دقیقه هر تمرینی که قرار است آن روز انجام دهید ( وزنه، پارو، ژیمناستیک و …) سپس ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ورزش هوازی و ۱۰ دقیقه آخر هم برای کشش و سرد کردن.کلاس با یک ۱و۲و۳ بلند که همه آن را می گویند شروع می شود و همه با هم ورزش را شروع می کنند.

 

گردآورنده: وبلاگ مای بی بی اسکین

درباره ی آقای خواجه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *