یکشنبه 6 خرداد 1397
خانه / علمی / حنا و اگر موهای نرم، قوی و پرپشت می خواهید حنا بزنید

حنا و اگر موهای نرم، قوی و پرپشت می خواهید حنا بزنید

برای داشتن موهای پورشت و زیبا می توانید حنا را امتحان کنید. برای داشتن موهای نرم و قوی نیاز نیست از مواد شیمایی استفاده کنید.

 

روی موهایتان حنا بگذارید تا موهای زیبا داشته باشید

یکی از بهترین موادی که میتوانید برای پرپشت شدن موها و رشد سریع آن استفاده کنید حنا است . حنا خواص زیادی دارد که تنها در تزئین دست و پا با رنگ آن خلاصه نمیشود بلکه از قدیم الایام برای موهای سر کاربردهای فراوانی داشته است.

از قدیم در ایران و حتی امروزه در کشورهای اروپایی برای ترمیم ، نرمی مو و همچنین تنظیم PH پوست سر از حنای معجزه گر استفاده میکنند و در این پست چندین ماسک ترکیبی با حنا و همچنین در پایان مطلب به بررسی فواید حنا برای مو میپردازیم.

سرتان را هنا بگذارید اگر دوست دارید موهایی پرپشت، زیبا، شفاف و لطیف داشته باشید، اصلا دوروبر مواد شیمیایی نگردید. در عوض از آن را استفاده کنید تا تمام آرزوهایی که در مورد موهایتان دارید، محقق شود.

حنا موها را پرپشت میکند

هنا موها را پرپشت، قوی و نرم می کند. اگر مرتب روی موهایتان هنا بگذارید، ریشه موهایتان هم تقویت می شود و موهایی قوی و پر خواهید داشت.

حنا

حنا برای موها معجزه میکند

ماده ای ضدقارچ و ضدباکتری است. این ماده وضعیت اسیدآلکالین پوست سرتان را تنظیم می کند، بی آن که لطمه ای به پوست وارد کند. آن را در محیط خشک و خنکی مانند قفسه های کابینت نگهداری کنید، اما داخل یخچال قرار ندهید وگرنه ماهیت آن تغییر خواهدکرد. اگر می خواهید آن رنگ حنایی به موهای شما ندهد، می توانید آن را با رنگ های گیاهی موجود در بازار ترکیب کنید.
برای آن بستن به سر، ابتدا مقداری چای سیاه متناسب با حنایی که می خواهید روی سر قرار دهید، دم کنید. سپس چای دم کشیده را به حنایی که از قبل با کمی آب مخلوط کرده اید، بیفزایید. بهتر است هنا چند ساعت از قبل با آب ترکیب شده باشد تا نتیجه بهتری بدهد.
می توانید به این ترکیب، کمی آبلیمو هم اضافه کنید. ماسک هنای به دست آمده را به موهایتان بزنید و از انگشتانتان برای رساندن حنا به تمام سطح مو کمک بگیرید. این ماسک باید حداقل نیم ساعت روی سر شما باشد تا تاثیر بگذارد. پس از گذشت مدت زمان کافی، سرتان را بشویید و دقت کنید که دانه های هنا لابه لای موهایتان باقی نماند.

درباره ی آقای رهبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *