سه شنبه 4 اردیبهشت 1397
خانه / علمی / سرطان و این ۷ سرطان خطرناک با الکل می آیند!

سرطان و این ۷ سرطان خطرناک با الکل می آیند!

مصرف الکل بین جوانان بسیار زیاد شده است که متاسفانه باعث ایجاد اننواع سرطان می شود. مصرف الکل احتمال ایجاد ۷ نوع سرطان را زیاد می کند.

 

مصرف الکل عامل ۷ نوع سرطان خطرناک است

 

الکل ، ریسک ابتلا به سرطان مری، گلو، حنجره، دهان و سینه را افزایش می دهد. نوشیدن الکل می تواند به مخاط روده باریک و معدهآسیب بزند و این آسیب می تواند توانایی بدن را در جذب مواد غذایی تحت تاثیر قرار دهد.

پژوهشی تازه به یافته های جدیدی دست یافته که مصرف الکل سبب ایجاد حداقل ۷ نوع سرطان می شود.بر این اساس مصرف کنندگان حرفه ای الکل در بالاترین خطر هستند و حتی خطر ابتلا برای کسانی که گاهی از این نوشیدنی ها استفاده می کنند بیشتر از خطر آن برای کسانیست که اصلا استفاده نمی کنند.

سرطان

عوارض مصرف الکل

علاوه بر این موضوع این ادعا که نوشیدن الکل از بیماری های قلبی جلوگیری می کند نیز باید مورد بررسی های بیشتری قرار بگیرد. این پژوهش ها نیاز به افزایش آگاهی عمومی درباره این که الکل موجب سرطان می شود را افزایش می دهد.

یافته ها از این قرار است که محل هایی از بدن که به طور مستقیم با الکل درگیرند، بیشتر در معرض خطرند. علاوه بر این آسیب به DNA که از عوامل اصلی سرطان است نیز از اثرات الکل می تواند باشد. ۷ ناحیه مذکور عبارتند از:

دهان و گلو
مری
حنجره
کبد
کولون
رکتوم
پستان

اگر قبلا یافته ها از این قرار بود که بین الکل و سرطان رابطه ای وجود دارد اکنون یافته های قطعی وجود دارد که الکل باعث سرطان می شود

پروفسور Connor در این باره می نویسد:

مدارکی قوی وجود دارد که الکل باعث آن در ۷ ناحیه می شود و شاید بیشتر! دورنمای سلامتی عمومی نیم ملیون مرگ ناشی از آن در اثر الکل را تا ۲۰۱۲ پیش بینی کرده بود. این مقدار ۵٫۸% کل آنها را شامل می شود.

پروفسور Dorothy Bennett:

الکل به راحتی وارد سلول می شود و سپس به شکل استآلدهید در می آید. این ماده می تواند به DNA صدمه بزند و یکی از کارسینوژن های شناخته شده است هنوز مشخص نیست که الکل چه خطرات دیگری می تواند بر سلامت داشته باشد و توصیه می شود که حداقل، در مصرف آن زیاده روی نشود.

پیش از این در این سال هشدار داده شده بود که هر مقداری از الکل باعث افزایش خطر ایتلا به درجه ای از آن می شود. Chief medical officers in the UK قبول دارند که دلایل قبلیشان در ۱۹۹۰ کاملا شناخته شده نبوده است.

این بازبینی مهم نیاز به آگاهی مردم درباره رابطه نزریک الکل و سرطان را تقویت می کند. مردم حق دارند که درباره تاثیر الکل بر زندگیشان بیشتر بدانند به ویژه درباره تاثیر آن بر ایجاد سرطان. اگر اینچنین باشد شاید آن ها عاقلانه تر تصمیم بگیرند!

درباره ی آقای رهبر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *